^Hore
 • 1 Zelené potraviny
  Chcete byť zdraví, vitálny a mať dobrú imunitu, ibaže nepatríte k ľuďom, ktorým je zelenina pochuti? V takom prípade, máme pre vás revolučné riešenie. Naše produkty Green ways sú tu na to, aby vašu stravu doplnili o dôležité vitamíny a minerály. Vy i vaše okolie si okamžite všimne vašu energiu, ktorú ste do teraz nemali...
 • 2 Aloe vera
  Bolí vás hlava, brucho, srdce či kĺby? Kúpte si tabletky! To je dnešná univerzálna odpoveď takmer na všetky naše neduhy. Teda chémia nás spoľahlivo sprevádza celým naším životom. A tak je namieste otázka,” nie sú vedľajšie účinky tak dlhodobého užívania telu cudzích chemikálií príčinou vzniku civilizačných chorôb”? A možno vôbec tento trend zmeniť? ...
 • 3 Chlorella
  Pokiaľ aj vy hľadáte niečo, čo obsahuje milióny chlorellových buniek, v takom prípade máme pre vás prevratné riešenie. Tabletky Green ways Chlorella vám napomôžu pri uzdravení vášho tela. Chlorella je látka, ktorá vám dodá kompletnú škálu výživových látok a energiu...
 • 4 Jačmeň
  Hľadáte svieži, enzymatický živý nápoj s vitamínmi, minerálmi, stopovými prvkami a aminokyselinami? V takom prípade Green ways Jačmeň je vhodný práve pre vás. Jačmeň počas svojho života naberie nesmierne množstvo energie, ktorú vám odovzdá.
 • 5 Zdravý a vysmiaty
  Zdravý životný štýl to nieje len o cvičení je to aj zdravé stravovanie a doplnky výživy. V dnešnej rýchlej dobe nám strava nedokáže dať potrebné živiny pre telo a preto siahajme po čerstvých zdravých veciach...
baner

Hľadáte svieži, enzymatický živý nápoj s vitamínmi, minerálmi, stopovými prvkami a aminokyselinami? V takom prípade Green ways Jačmeň je vhodný práve pre vás. Jačmeň počas svojho života naberie nesmierne množstvo energie, ktorú vám odovzdá.

 

Mladučký jačmeň spracovávame s citom a láskou, aby naše produkty, ktoré vám odovzdávame, boli špičkovej kvality.

 

Keď si uvedomíme že mladý jačmeň, ktorý sa nachádza v našich výrobkoch má 25x viac draslíka, 37x viac vápnika, viac ako dvojnásobne viac horčika, 5x viac železa a o polovicu menej fosforu ako pšenica, je to úžasné, čo sa do tejto rastlinky môže zmestiť.

Mladý jačmeň obsahuje veľké množstvo mangánu a zinku a obnovuje acido-alkalickú rovnováhu. Pokiaľ hľadáte niečo 2x účinnejšie ako špenát, v takom prípade určite hľadáte mladý jačmeň. Má aj vysoký obsah betakaroténu. Samozrejmosťou sú aj vitamíny C,E, B1,B2,B3, B6 a biotín, kyselina listová, kyselina pantotenová a cholínová.

Treba si uvedomiť, že potraviny prejdu určitými zmenami, kým sa nám dostanú na tanier. Procesy spracovania potravín môžu znížiť vitamíny v zelenine a ovocí až na polovicu. Ale vitamíny a živiny v mladom jačmeni neprechádzajú žiadnymi procesmi, ktoré by znížili ich úroveň. Náš mladý jačmeň je panensky čistý a takmer nedotknutý.

Na to, aby sme nemali problémy s trávením, dýchaním či pohybom, je potrebné mať enzýmy.

V našom tele je až 3 000 enzýmov. Štúdie, zaoberajúce sa mladým jačmeňom dokazujú, že v jačmeni sa nachádza až 20 enzýmov. V porovnaní s celkovým počtom je to málo, ale v porovnaní s počtom enzýmov v iných potravinách, ktoré denne konzumujeme, je to až neuveriteľné číslo. Navyše 45% hmotnosti mladého jačmeňa tvoria bielkoviny. Pre porovnanie, v múke je to iba slabých 10%. Zelené bielkoviny chránia sliznice a povrchové tkanivá.Rastlinná miazga je bohatá na prírodný zázrak chlorofyl. Ten sa v liečiteľstve používa na osvieženie krvi a v lekárstve je okrem protizápalových a dezinfekčných účinkov cenený pre dezodoračné vlastnosti.

V zelenom extrakte sú aj superoxid dismutáza (SOD), likvidátor voľných radikálov, cytochróm oxidáza, enzým urýchľujúci oxidáciu a redukciu, peroxidáza rozkladajúca peroxid vodíka na kyslík a vodu kvôli ľahkému vylúčeniu z tela, oxidáza nutná na spracovanie mastných kyselín, transhydrogenáza dôležitá pre srdečné tkanivo atď.

Väčšina enzymatických produktov, ktoré sú voľne dostupné na trhu, sa získava z krvi, orgánov a tkanív živočíchov. Mnohí odborníci tieto zdroje spochybňujú a odporúčajú čisto  rastlinnú enzymoterapiu.

V Mladom jačmeni bol objavený účinný antioxidant 2"-O-glykosylisovitexin (GIV). Jeho antioxidačná aktivita proti oxidačnému poškodeniu lipidov pokožky spôsobenému UV žiarením je približne päťstokrát vyššia ako aktivita vitamínu E. GIV takisto podporil vysokú tlmiacu aktivitu aterosklerózy nameranú v krvnej plazme. Jeho aktivita niekoľkonásobne prevýšila vitamín C.

 

Štandard kvality

"Prinášame to najlepšie zo sveta zelených potravín."

Pestovanie mladého jačmeňa
Náročné štandardy výroby Mladého jačmeňa predražujú náklady, napriek tomu ale trváme na pestovaní prirodzenou cestou, tj. zásadne bez použitia pesticídov a herbicídov. Zbierame mladé listy jačmeňa v dobe, keď dosahujú 20 až 25 centimetrov, keďže v tejto prvotnej fáze rastu vykazujú najvyšší obsah aktívnych zložiek. Pri dĺžke 40 cm už výťažnosť látok výrazne klesá. Jačmeň sa pestuje spoločne s lucernou na viac ako 1100 hektároch panenskej pôdy, na ploche bývalého sladkovodného jazera v Utahu. Tisíce rokov dochádzalo k splachovaniu minerálnych látok z okolitých hôr do jazera. Zároveň sa usadzovali organické zvyšky. Po vyschnutí jazera ležala pôda ako úhor stovky rokov v polopúštnej krajine. V súčasnosti je obrábaná šetrným rotačným spôsobom. Lucerna sa pestuje s jačmeňom striedavo, v súbežných pruhoch preto, aby v krajine nevznikla jednotvárna a neprirodzená monokultúra zbavená života. Lucerna dodáva pôde dusík, ktorý prirodzene zvýši obsah chlorofylu v listoch jačmeňa. Vyššia nadmorská výška prispieva k vysokému obsahu bielkovín. Každoročné striedanie plodín a pestovanie v pôde bohatej na minerály zaisťuje výživnú hodnotu úrody.

 

 

Výrobný proces mladého jačmeňa a texty kvality.

 

Listy sú nazbierané, opláchnuté, vylisované a získaný extrakt sa necelé 2 minúty suší iba pri teplote 31 °C. Tým vznikne 100%-ne čistý a nepasterizovaný prášok na prípravu živej šťavy jemnej chuti. Spracovateľský proces tak umožňuje získať živú zelenú šťavu. Skutočnú rastlinnú miazgu. Účinné zložky nie sú poškodené a je to dosiaľ najšetrnejší spôsob spracovania. Od okamžiku zberu cez vylisovanie, vysušenie do vákuového zabalenia suroviny neuplynú viac ako dve hodiny! Prášok je sám o sebe svetlozelený, ale po rozpustení vo vode získa sýtozelenú farbu. Svetlá zeleň prášku je daná lomom svetelných lúčov dopadajúcich na jemné čiastočky prášku. Prášok udržujte v úplnom suchu, pri izbovej teplote a v tme. Jeho záručná doba je dva roky.

 

 

·         Štúdia MUDr. M. Laciny 2002-2006 (pozri „Kniha o nápoji z trávy II.“)

·         Test stability a antioxidačnej aktivity

·         Enzymes and Enzyme Therapy. Cichoke, Anthony J., D.C. New Canaan, Conn.: Keats Publishing, Inc., 1994, p5ff.

·         Green Barley Essence. MUDr. Yoshihide Hagiwara, New Canaan, Conn.: Keats Publishing, Inc., 1986, p.8ff.

·         The Purification Prescription. Hendler, Sheldon, Saul, MUDr., Ph.D New York: William Morrow&Co., Inc., 1991, p.216

·         Amber Waves of Grain. Jack, Alex a Gale. New York: Japan Publications, Inc., 1992, p.102.

·         Výživa & chiroprax. Anthony J. Cichoke, MA, DC, DACBN

·         Možnosti potlačenia aterosklerózy pomocou flavonoidov izolovaných zo zelených výhonkov jačmeňa. Takashi Miyake, Yoshihide Hagiwara, Hideaki Hagiwara,Takayuki Shibamoto

·         Zdraviu prospešné účinky 2"-o-glykosylisovitexinu. Dr. Shibamoto, 10. marec 1999

·         Biochemický a biologický výskum výťažku z mladých jačmenných výhonkov. Alan L. Goldstein Washington, D.C.

·         The Complete Book of Juicing Michael T. Murray, Rocklin, CA: Prima Publishing, 1992

·         Antioxidative Activity of an Isoflavonoid, 2"-O-Glykosylisovitexin Isolated from Green Barley Leaves Kitta K, Hagiwara Y, Shibamoto T, Journal of Agricultural and Food Chemistry, 40 (10): 1843-1845 Oct 1992.

·         Edible plant extracts modulate macrophage activity and bacterial mutagenesis. Benjamin Lau, T. Yamasaki, Intl Clin. Nutr. Rev. 12(3), 1992.

·         Mladý jačmeň a laboratórne nálezy. MUDr. M. Lacina, pre Green Ways r. 2002

 

Súbor štúdií a lekárskych článkov žiadajte u svojich poradcov.

 

 

Skúsenosti zákazníkov nie su vložené

 

Výroky

Skutočná prosperita je úžasný dar. Je to dar, ktorý si zaslúžite. Nezáleží na tom, čo kto hovorí, je to dar, ktorý je vám k dispozícii - práve teraz.

- Joe Vitale, spisovateľ, marketér, copywriter, účinkoval vo filme Tajomstvo

Návštevníci

15154
Copyright © 2013. škola zdravia Rights Reserved.


Facebook